Recenzja KOszulek MMAniak.

Recenzja KOszulek MMAniak.

Test Koszulek MMAniak wykonany przez Mateusza Smotera z redakcji MMARocks.

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Jeśli szukacie ciekawego prezentu to zapraszam do zapoznania się z recenzją mmaniakowych KOszulek. Jako że tych na naszym rynku jest niezmiernie dużo, gdyż na rynku mamy wiele firm odzieżowych z seriami dedykowanymi sportom walki, produkt który jest nowy musi mieć kilka atutów którymi się wybije. Jak to jest w przypadku omawianych koszulek ? Zapraszamy do testu !

Zawodnicy MMA, czy to profesjonalni czy to zawodowi mogą na Was krzywo spojrzeć gdy jako osoby nie trenujące, lub mające za sobą jeden trening pokazują się w koszulkach renomowanych marek wspierających światowej klasy zawodników. Z jednej strony można ich zrozumieć, jednak z drugiej – w końcu nikt nie robi nic złego. Założę się, że gdy zobaczą Was w koszulce z serii MMANIAK uśmiechną się i będą chcieli przybić piątkę. Linia 4 t-shirtów to przede wszystkim humorystyczne podejście do sportu, tak więc dystans do Waszych pasji i samych siebie mocno wskazany. W zasadzie są to koszulki dedykowane dla szerokiego grona odbiorców. Znajdą tutaj coś dla siebie sympatycy kickboxingu, zapasów, grapplingu oraz MMA. Koszulki wykonano w standardowych kolorach: czarnym oraz białym. Jednak nie posiadają one dwóch wariantów, a ściśle przypisane wersje kolorystyczne. Tak więc „zapasiory” i „kingsbokserzy” śmigać będą ubrani na biało, a „grapplingowcy” i „fajterzy ememej” na czarno. Motywy na koszulkach to znaczny wyróżnik na stosunkowo ciasnym rynku w branży, gdyż tak luźne i humorystyczne podejście do tematu jest spotykane niezmiernie rzadko.

albert_ko

Przejdźmy jednak do samego wykonania produktu. Koszulki wykonane są z bawełny o jakości 190 gsm. Co to oznacza ? Jest to odpowiednio dobrana bawełniana struktura, dzięki czemu koszulka nie jest zbyt ciężka, ale też nie porozciąga się podczas prania, a już po wyjęciu jej z opakowania sprawia w dłoniach wrażenie pewnej i solidnej. Obecnie jest to standard na rynku koszulek, a te o mniejszej gramaturze nie będą tak solidne i wytrzymałe. Nadruki wspomniane w poprzednim akapicie są wykonane metodą wysokojakościowego sitodruku. To z kolei oznacza że motywy będą trwałe, nie spiorą się ani nie wyblakną. Jest to uznana już technologia produkcji, co można potwierdzić samemu po dłuższym czasie korzystania z produktu. Mój egzemplarz po kilku praniach wygląda tak jak za pierwszym razem gdy z niego korzystałem. Koszulki skrojone są w profil określany jako „regular fit” – jest to krój pośredni pomiędzy „slim” a krojem klasycznym. Oznacza to, że krój „regular” będzie odpowiednio dobrany do każdego rodzaju sylwetki. Ważne jest by odpowiednio dopasować rozmiar koszulki. W moim przypadku dobrze dopasowany jest rozmiar M (180 cm, 78kg), chociaż L również leży dobrze, a nie wygląda na za dużą. Jest po prostu luźna. Każdy jednak w przypadku zakupu znajdzie odpowiednią rozmiarówkę na stronie produktu, natomiast w każdym wypadku pomoże miła i profesjonalna obsługa sklepu.

bartek_koszulki

 

Koszulki poza wyraźnym motywem/wzorem z przodu posiada także żakardową metkę na karku zawierającą logo producenta – w tym wypadku marki MMANIAK. Podobne logo znaleźć możemy na odwrocie koszulki, w okolicach karku. Brak tutaj znanych z koszulek innych producentów ozdobników – metki na rękawku oraz z przodu u dołu koszulki. Ozdobniki takie w zasadzie nie pełnią żadnej funkcji praktycznej, więc tutaj postawiono na ceniony przez wielu minimalizm. Dla wielu osób ważny może okazać się fakt, że koszulki z wakacyjnej kolekcji są limitowane, oraz wykonane w całości od podstaw w Polsce.
Osobiście po kilkunastu dniach używania koszulek jestem zadowolony. Koszulka ma wszystko to co powinien posiadać dobrej jakości produkt. Dodatkowo zalety koszulek to humorystyczny motyw pozwalający pokazać swoją pasję z lekkim przymrużeniem oka, w sam raz na wakacyjne, luźne klimaty. Po kilku praniach t-shirty zachowują swoje właściwości i nie ulegają jakimkolwiek zniszczeniom, więc przypuszczam że posłużą do następnych wakacji albo i dłużej. Model biały nie przebarwił się prany razem z innymi ubraniami, czarny nie wyblakł. Szwy wykonane są bardzo dobrze, nie spotkałem żadnej, nawet najmniejszej odstającej niteczki. Ostatnia kwestia którą chciałem poruszyć to cena produktu. 69 zł za koszulkę to obecnie standard, a za tak wykonany produkt jest to cena naprawdę uczciwa. Taniej znaleźć można koszulki branżowe jedynie na wyprzedażach/przecenach, lub te znacznie gorszej jakości. Myślę, że obecna cena jest uczciwa, szczególnie jak na produkt wykonany w kraju. T-shirty są zdecydowanie godne polecenia.

Jeżeli mimo wszystko powyższy test nie odpowiedział na nurtujące Was pytania, zawsze możecie zadawać dodatkowe w komentarzach poniżej lub też bezpośrednio kontaktując się z obsługą sklepu. Do przeczytania !

Koszulki możecie nabyć bezpośrednio tutaj: http://mmaniak.pl/45_mmaniak

*Autorem recenzji jest Mateusz Smoter, członek redakcji MMARocks

Comments

comments

MMAniak blog - Background