No Stink – odświeżacz do rękawic bokserskich

No Stink – odświeżacz do rękawic bokserskich

Zapewne nie jeden z Was spotkał się z problemem nieprzyjemnego zapachu rękawic bokserskich. Przykry zapach jest naturalną koleją rzeczy – mocno obudowane dłonie podczas wysiłku wydzielają znaczne ilości potu który pozostaje wewnątrz rękawic. Jedną z funkcji owijek/bandaży które nakłada się pod rękawice jest m.in. ograniczenie przenikania wydzielin do wnętrza sprzętu.

Wiadomym jest jednak, że te nie zagwarantują przenikania potu w 100%. Wnętrza spoconych rękawic stanowią idealne warunki do rozwijania się bakterii a składniki potu sprawiają że wydziela się nieprzyjemny zapach. Bywa to dotkliwe szczególnie przy droższych i bardzo dobrze wykonanych modelach rękawic bokserskich. Dany sprzęt może być wykonany w najwyższej jakości jednak nie ochroni się przed potem. Dodatkowo trudno dostępne wnętrze rękawicy utrudnia jej wietrzenie lub czyszczenie. Czasami na siłowniach lub w większych klubach można znaleźć specjalne maszyny pozwalające nam na dezynfekcję rękawic. Te jednak są rzadkością a w dodatku bardzo często są usługą dodatkowo płatną. Na szczęście dla wszystkich tych, którzy mają problemy z zapachem jaki tworzy się w rękawicach w sprzedaży posiadamy poduszki odświeżające „No Stink” do wszelkiego typu rękawic bokserskich. Zresztą ma żadnych przeciwwskazań aby poduszki No Stink stosować także do rękawic MMA (chociaż te ze względu na swoją otwartą budowę są zdecydowanie łatwiejsze w wietrzeniu i czyszczeniu).

no-stink-mmaniak-odswierzacz-do-rekawic-2No Stink to zestaw dwóch małych poduszek zawierających w sobie wkład węglowy, który pochłania wilgoć dzięki czemu stopuje rozwój bakterii a przez to uniemożliwia powstawanie przykrych zapachów. Korzystanie z poduszeczek jest banalnie proste. Po treningu i osuszeniu rękawic umieszczamy poduszki wewnątrz (po jednej na rękawice) i zostawiamy do następnego użycia rękawic. Efekt ? Niemal natychmiastowy. W ciasnym i szczelnym miejscu jakim jest wnętrze rękawicy pochłaniacz działa wyśmienicie. Stosowanie odświeżacza pomaga zarówno przy nowym jak i już używanym sprzęcie. Co więcej – mimo redukcji nieprzyjemnego zapachu pojawia się lekka woń przypominająca zapach odświeżacza samochodowego. Tak więc poduszki „No Stink” to idealne rozwiązanie zarówno dla osób które chcą odświeżyć lub od nowości zabezpieczyć długowieczność rękawic.

Osobiście używałem odświeżacza z rękawicami bokserskimi Storm Cloud 12oz i jak dla mnie jest to para idealna. Odświeżacz działał przez około 2 miesiące, jednak producent radzi okresowo suszyć poduszki w promieniach słońca co także wydłuża ich żywotność. Wady ? Nie zaobserwowałem. Wygodne, praktyczne i tanie (Zaledwie 29 zł)  więc po jakimś czasie nie będzie żal wymienić na nowe. Pozostaje z czystym sumieniem polecić. Ocena: 5/5. Odświeżacze No Stink występują również w wersji przeznaczonej do toreb sportowych. Wszystkie produkty marki No Stink do nabycia są w naszym sklepie pod tym linkiem: http://mmaniak.pl/akcesoria/3182-no-stink-odswiezacz-do-rekawic-bokserskich.html.

Plusy:
• Wygodne
• Praktyczne
• Tanie
Minusy:
• Brak

Recenzję produktu przygotował Mateusz Smoter z redakcji MMARocks.pl.

 

Comments

comments

MMAniak blog - Background