Nie tylko komfort, ale także wygląd – czyli o wzornictwie słów kilka.

Nie tylko komfort, ale także wygląd – czyli o wzornictwie słów kilka.

Dzisiejszy wpis na blogu poświęcimy na nieco luźniejszy temat, pobudzający bardziej kreatywność i wyobraźnię. Zapewne wielu z Was zauważyło różnego rodzaju sprzęt czy też odzież sportową charakteryzujące się bardzo ciekawymi motywami czy wzornictwem. Coraz więcej producentów przywiązuje wagę nie tylko do jakości wykonania i komfortu jaki dostarczyć ma dana rzecz, a także do tego jak owy przedmiot wygląda i prezentuje się w oczach użytkowników. Nie można w tym trendzie doszukiwać się czegoś złego. Gdy mamy sprzęt najwyższej jakości, którą ciężko już technologicznie przeskoczyć, do dyspozycji pozostaje jej wzornictwo które ogranicza w zasadzie tylko wyobraźnia projektantów. Ostatecznie w innych sportach od lat widzimy podobne postępowanie. Kolarze modyfikują swoje uniformy, snowboarderzy ozdabiają swe deski w różnorodne motywy itp.

Ozdabianie sprzętu czy odzieży może mieć oczywiście kilka różnych powodów. Chęć wyrażenia siebie, swoich przekonań, kraju pochodzenia czy podziękowania dla sponsorów, zaimponowania czy zaciekawienia innych. Możliwości jest wiele, a ograniczenia jedynie techniczne. Dzisiejsza technologia produkcji pozwala na tworzenie „designerskich” akcesoriów w bardzo szerokim zakresie. Od rękawic bokserskich, poprzez ochraniacze (np.: na zęby czy piszczele) a nawet kimona czy plecaki. Największe pole do popisu dają koszulki oraz rashguardy, które ze względu na sporą powierzchnię i swoje umiejscowienie pozwalają projektantom wzorów na prawdziwe fantazyjne kreacje.

Poniżej prezentujemy Wam nasze TOP 5 designerskich sprzętów które charakteryzuje nie tylko wysoka jakość wykonania i komfort użytkowania, ale także przyciągający oko wygląd.

1. Rashguard Hayabusa Metaru.

Dostępny w kilku wariantach i kolorach rashguard który przykuwa wzrok ciekawym wzornictwem. Przywodzący na myśl japońską technologię będącą dla wielu synonimem perfekcji. Co ciekawe, kolorystyka odpowiadająca poszczególnym kolorom pasów z Brazylijskiego Jiu Jitsu, może wyrażać więc poziom umiejętności i stopień także w formule No-Gi.

hayabusa_rashguard_metaru

2. Rękawice bokserskie Venum Giant 2.0.

Charakterystyczna żmija będąca logotypem marki umiejscowiona na rękawicach intryguje i przyciąga spojrzenie. Kontrastowa kolorystyka, minimalizm, to wszystko może się podobać. Stwierdzenie „kąsać lewym prostym” nabiera zupełnie nowego, bardziej realnego znaczenia. 

venum_giant_rekawice_bokserskie

3. Spodenki Venum Brazilian Flag.

Motyw brazylijskiej flagi może mieć tutaj wiele zastosowań. „Spodenki nawiązują do korzeni marki oraz oddają hołd wielu brazylijskim mistrzom sportów walki” i z takim opisem ciężko się nie zgodzić. Ciekawa alternatywa dla fanów Brazylijskich klimatów.

venum_spodenki_brazilian_flag

4. Rashguard Extreme Hobby Biomechanika.

Polski produkt i motyw który wywołuje natychmiastowy efekt „wow”. Wzór ten cechuje dbałość o detale i nawiązanie do ciała jako maszyny. Ciekawy dobór kolorystyki. Na dobrze zbudowanym zawodniku potęguje imponujące wrażenie przypominając nam że ciało to biologiczna maszyneria którą rozwijamy z każdym kolejnym treningiem.

extreme_hobby_rashguard_biomechanika

5. Rashguardy Black Monkey z serii Dragon Ball.

Absolutny hit który nawet w najbardziej dojrzałym użytkowniku obudzi drzemiące głęboko dziecko. Motywy z serialu który zainspirował nie jednego współczesnego zawodnika sportów walki do rozpoczęcia treningu. Rashguardy umożliwiają we „wcielenie się” w trzy znane z animacji postacie a w warunkach treningowych wzornictwem mogą zmotywować do jeszcze większego wysiłku, przypominając bohaterów słynnego Anime.

black_monkey_rashguard_vegeta

Oczywiście kwestia wzorów i projektów wyeksponowanych na odzieży i sprzęcie to w bardzo dużej mierze kwestia gustów. A o tych nie sposób dyskutować. Zachęcamy Was więc abyście w komentarzach sami podawali Waszym zdaniem najbardziej wyszukane motywy i wzory. Do przeczytania oraz oczywiście zapraszamy na MMANIAK.PL

Comments

comments

MMAniak blog - Background