Jak wybrać odpowiednie rękawice bokserskie? Część 2.

2 tygodnie temu na blogu pojawiła się pierwsza część artykułu pomocnego przy wyborze rękawic bokserskich. Dzisiaj czas na część drugą, którą możecie przeczytać poniżej…

Kwestia 3 – skóra czy sztuczne tworzywo

Istnieje pogląd, że rękawice wykonane ze skóry są trwalsze niż rękawice ze sztucznej skóry. Czy jest to prawdziwy pogląd trudno ocenić. Wiele tutaj zależy od samego uszycia rękawic, precyzji wykonania, szwów. Firma firmie nie równa. Polecam zacząć swoją przygodę od rękawic ze sztucznej skóry a gdy się będzie pewnym, że chce się ten sport uprawiać systematycznie warto zainwestować w profesjonalne, skórzane rękawice sprawdzonej i renomowanej firmy.

Kwestia 4 – Zapięcie rękawic

Rozróżniamy dwa rodzaje zapięć rękawic: sznurowane i rzepowe. Zapięcia sznurowane dotyczą chyba tylko profesjonalnych rękawic do walk zawodowych. Na treningu nie ma za bardzo czasu aby wiązać rękawice i zdecydowanie lepszym wyborem są rękawice z zapięciem rzepowym. Obecnie rzadko spotyka się osoby które na treningu używają rękawic wiązanych ponieważ są one po prostu niepraktyczne. Ważna kwestia! Kupujcie rękawice z długim zapięciem rzepowym idącym na około nadgarstka. Można spotkać rękawice z krótkim 10-cio centymetrowym zapięciem rzepowym tylko u spodu rękawicy. Takie zapięcia w momencie zużycia się rzepu mają tendencje do słabego trzymania się. Odpinają się i przestają stabilizować nadgarstek podczas uderzania. Uciążliwe jest ciągłe zapinanie rzepu.

Uwagi

1.   Dlaczego warto używać większych rękawic na treningu czyli np. 14 i 16 oz.

Po pierwsze stosując większe rękawice podczas walk zadaniowych na treningu możesz uderzyć mocniej i wiesz że nie zrobisz przeciwnikowi takiej krzywdy jaką mógłbyś zrobić trafiając w głowę pięściami ubranymi w twarde rękawice o wadze 10 oz. Cięższe rękawice rozwijają lepiej siłę i wytrzymałość. W momencie gdy na zawodach założysz lżejsze rękawice odczujesz wzrost szybkości i siły ciosu.

2. Jakie marki rękawic polecamy?

Prowadzimy swój sklep www.mmaniak.pl dlatego logiczne jest że ciężko nam jest polecać inne marki i inne sklepy. Taki biznes…:-) Ale dokładamy wszelkich starań aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze jakościowo produkty. Mamy w sprzedaży rękawice naprawdę najlepszych firm na świecie. Twins, King i Fairtex to tajskie firmy produkujące znakomity jakościowo sprzęt, jeden z najlepszych na świecie, produkty ręcznie szyte w Tajlandii. Bardzo dobrze prezentują się także rękawice marki Hayabusa. Te cztery wymienione marki to absolutny światowy top. Skórzane rękawice tych producentów to zakup na długi czas. Ogólnie rękawice firm tajskich to bardzo dobre produkty dla wymagających. Z innych znanych firm tajskich, których nie mamy w sprzedaży bardzo dobre opinie mają firmy Raja i Boon.

Z tańszych modeli w naszym sklepie polecamy markę StormCloud – bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Comments

comments