Historie marek MMA odc. 1 – Venum

Historie marek MMA odc. 1 – Venum

Witajcie,

To pierwszy artykuł z serii „Historie marek”, które będziemy Wam w miarę możliwości przedstawiali. W pierwszej części tego cyklu przedstawimy krótką historię powstania marki Venum.

Venum to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych światowych marek w businessie MMA. Została założona w 2005 roku we Francji jednak od samego początku zdecydowana większość produkcji odbywa się w Rio de Janeiro w Brazylii. Venum jest obecnie największym europejskim producentem sprzętu i odzieży do MMA, który z powodzeniem podbija amerykański rynek i coraz częściej widoczny jest jako sponsor zawodników na galach UFC.

W początkowym okresie działalności firma zasłynęła produkcją rewelacyjnych jakościowo spodenek z materiału Rip-Stop w bardzo wielu wariantach graficznych. W tamtym okresie większość światowych producentów sprzętu produkowało kilka modeli spodenek. Venum przełamał ten schemat i zaczął produkować limitowane serie szortów  w zdecydowanie większej gamie wzorów. Zdarzał się momenty, że w sprzedaży było 20 różnych modeli spodenek jednocześnie. Taka strategia w połączeniu z dobrą jakością oraz ciekawym designem w krótkim okresie wykreowała markę Venum jako największego europejskiego producenta sprzętu do MMA.

Około roku 2010 marka Venum wkroczyła na rynek amerykański. Pierwszym sklepem w jakim się pojawiła był jeden z największych sklepów w kraju hamburgera i coli –  MMAWarehouse. Wraz ze wzrostem sprzedaży swoich produktów Venum zaczął być widoczny na glach UFC jako sponsor zawodników. Obecnie firma wspiera wielu znanych fighterów takich jak: Frankie Edgar, Lyoto Machida, Carlos Condit, Wanderlei Silva oraz Thiago Silva.

Po niemal 8 latach działalności firma Venum jest największą europejską firmą produkującą sprzęt do MMA. Obecnie firma produkuje niemal wszystko co związane z treningiem sportów walki: spodenki, rashguardy, kimona do bjj, rękawice bokserskie, rękawice mma, koszulki, bluzy, ochraniacze i wiele innych.

Link do oferty Venum w MMAniak.pl

Link do oficjalnej strony marki Venum

Comments

comments

MMAniak blog - Background