Spodenki Hayabusa Flex

Spodenki Hayabusa Flex

Najnowsza seria spodenek marki Hayabusa nosi nazwę Flex, która wywodzi się od specjalnego rozciągliwego panelu w kroku w kształcie litery X. Różni się on swoim umiejscowieniem od zwykłych (uznawanych już jako standard) paneli flex umiejscowionych po wewnętrznej stronie  nogawek spodenek do MMA. Ciężko powiedzieć czy jest to znacząco lepsze rozwiązanie ale według producenta ten system zapewnia niespotykaną dotąd swobodę ruchu.

Same spodenki Flex wykonane są z bardzo lekkiego materiału czym na początku wzbudziły nasze wątpliwości co do jakości. Materiał jest dość cienki (w porównaniu do dotychczasowych spodenek Hayabusy) i trochę obawiałbym się czy wytrzyma mocne szarpnięcia oraz czy nie będzie się z czasem przecierał o matę szczególnie jeśli chodzi o trening na typowej, dość chropowatej macie do judo. Niebywałą zaletą tego materiału jest fakt, że jest on przewiewny i nie krępuje ruchów.

Nowością w spodenkach do MMA jest innowacyjny, lekko elastyczny pas, który jest pozbawiony jakiegokolwiek zapięcia rzepowego. Po włożeniu spodenek można je ścisnąć sznurkami w pasie. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza i spodenki leżą na ciele naprawdę dobrze. Nie przesuwają się i doskonale przylegają.

Wszystkie nadruki wykonane na spodenkach zrobione są metodą sublimacji, dzięki czemu pozostaną „nieśmiertelne” i nie zejdą z czasem.

Podsumowując spodenki Hayabusa Flex to dość innowacyjny produkt na rynku. Zastosowane w nim rozwiązania są nowatorskie i naprawdę bardzo praktyczne. Moje obawy powoduje jednak dość cienki materiał z jakich są one wykonane ale producent zapewnił Nas że tak ma być. Z drugiej strony od dwóch Naszych klientów usłyszeliśmy, że w bardziej komfortowych spodenkach nie ćwiczyli. Coś w tym musi być… Jeśli szukacie typowych spodenek do grapplingu, narażonych na obtarcia na nieprzyjemnej macie wybierzcie inne, starsze modele spodenek Hayabusy. Jeśli na pierwszym miejscu stawiacie swobodę poruszania się to modele Flex są dla Was stworzone.

Spodenki Hayabusa Flex dostępne są w kolorach różniących się również grafikami: białym i czarnym.

Comments

comments

MMAniak blog - Background