Czemu warto używać sparingowych rękawic do MMA?

Większość osób kupujących u Nas rękawice do mma kupuje rękawice o małej wadze, turniejowe o wadze ok. 4 uncji (oz). My ze swojej strony zawsze doradzamy używanie na treningu rękawic sparingowych do MMA o wadze 7 oz z jednego prostego powodu – BEZPIECZEŃSTWO.

Rękawice sparingowe ważą niemal 2 razy więcej niż standardowe napiąstkówki i tym samym mają większe wypełnienie. Dzięki temu pozwalają na toczenie bezpiecznych sparingów. Gdy próbujemy zachęcić klienta do zakupu spinningówek to często spotykamy się z niechęcią do tego typu rękawic. Pamiętajcie jednak, że stosowanie rękawic sparingowych pozwala na bezpieczniejszy sparing i tym samym zapobieganie kontuzjom. Niejednokrotnie w czasie walki dajemy się ponieść emocjom i trafić mocniej partnera. Uderzenie w twarz małą rękawicą do mma może powodować duże uszkodzenia, szczególnie jeśli trafia w okolice twarzoczaszki. Możemy koledze zrobić wtedy solidne kuku a jak wiadomo kontuzje hamują rozwój sportowca.

Pamiętajcie – jeśli nie starujecie w zawodach a sparujecie głównie na treningu używajcie rękawic sparingowych. Zaoszczędzi cie zdrowia sparingpartnerowi a sami będzie mogli mocniej uderzać co wpłynie na poprawę jakości Waszych ciosów.

Wszystkie rękawice do mma dostępne w naszym sklepie znajdziecie pod tym linkiem: http://mmaniak.pl/rekawice-do-mma-c-58.html

Comments

comments